czwartek, 12 kwietnia 2012

"Panama. Wszystkie opowieści o Misiu i Tygrysku"- JanoschAutor: Janosch
Wydawnictwo: Znak emotikon
Rok wydania: 2011


  
  
  Muszę przyznać, że opowiadania Janoscha towarzyszą mi już od długich lat. Dawno temu zachwyciłam się opowieściami o Małym Misiu, Małym Tygrysku i ich przyjaciołach. (Choć właściwie dla mnie byli to Kleiner Tiger i Kleiner Bär, gdyż ich przygody poznawałam w oryginale.) Z zafascynowaniem oglądałam film „Och, wie schön ist Panama”. Można powiedzieć, że dorastałam w takt piosenki o tym tytule. Darzę te opowiadania wielkim sentymentem. Dlatego bardzo ucieszyłam się, gdy dostałam „Wszystkie opowieści o Misiu i Tygrysku”. Ucieszyłam się aż tak, że odłożyłam lekturę na półkę, by zostawić przyjemność na później. I pewnego dnia ta książka okazała się świetną receptą na poprawienie nastroju.

  Miś i Tygrysek to najlepsi przyjaciele. Przeżywają wiele przygód: odwiedzają Świnkę, organizują przyjęcie, wyruszają na poszukiwanie Panamy. Są szczęśliwi, bo wiedzą, że mają przyjaciela, który uratuje ich z opresji, zaopiekuje się w razie choroby, nazbiera grzybów i sprawi, że radosne chwile będą jeszcze piękniejsze. Ten zbiór składa się z 6 opowiadań. Wszystkie napisano prostym, zrozumiałym językiem. Fabuła jest nieskomplikowana, ale ciekawa. Sympatyczni bohaterowie sprawiają, że ich przygody śledzi się z uśmiechem na twarzy.

 Dużą część tej książki stanowią ilustracje. Zostały one wykonane przez samego autora. Uważam, że są świetne, bo nadają lekturze wspaniały, niepowtarzalny klimat. Szczególnie lubię wizerunek tygryskowej kaczki.

  Być może myślicie, że jestem strasznie dziecinna. Przecież to książka dla dzieci! Zapewniam Was, iż pomimo tego, że więcej w nim obrazków niż tekstu, ta lektura nadaje się dla każdego. Bo w tych prostych opowiastkach kryje się głębokie przesłanie. Mali bohaterowie pokazują, jak ważne są dla każdego przyjaźń czy zdrowie i że we własnym domu mieszka się jednak najlepiej.

  „Wszystkie opowieści o Misiu i Tygrysku” polecam wszystkim rodzicom do czytania ze swoimi pociechami, a także każdemu, kto ma ochotę wybrać się wraz Misiem i Tygryskiem na poszukiwanie Panamy. Gwarantuję, że u boku takich przyjaciół wyprawa będzie udana!


*Obrazki z Google.

5 komentarzy:

 1. Wydaje się być idealna dla mojej młodszej siostry;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam (a może miałam?) te książeczki w domu i także miło je wspominam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie znam Misia i Tygryska, jednak jako osoba strasznie dziecinna i strasznie dorosła z chęcią sięgnę po tę pozycję. Szczególnie, że mojemu młodszemu bratu również powinna się spodobać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Polece siostrze. Chciałabym się dodać do obserwatorów ale nie znalazłam okienka. Moze tobie spodoba się mój blog zapraszam i pozdrawiam. http://overtherainbow-podrugiejstronieksiazk.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. I do not drop a ton of comments, but after reading some
  of the responses on this page ""Panama. Wszystkie opowieś
  ci o Misiu i Tygrysku"- Janosch". I do have 2 questions
  for you if it's allright. Is it only me or do a few of these comments look like they are written by brain dead folks?
  :-P And, if you are writing on other places, I'd like to keep
  up with anything fresh you have to post. Could you list of all of your
  social pages like your Facebook page, twitter feed,
  or linkedin profile?

  Here is my web blog: sell your house privately

  OdpowiedzUsuń

Jeśli chcesz, zostaw po sobie ślad, a ja z chęcią na niego odpowiem.